WYCIECZKA DO TORUNIA
Uczniowie klasy 3a, 3b i 3c 20 maja wybrali się na wycieczkę do Torunia. Środowy ranek powitał nas słoneczną pogodą, która towarzyszyła nam przez cały dzień. Po przyjeździe do Torunia udaliśmy się do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Aktywnie przyswajaliśmy wiedzę o nauce, technice, przyrodzie i kulturze. Samodzielnie odkrywaliśmy fascynujący świata nauki.
Następnie wraz z przewodnikiem wybraliśmy się na spacer po Starym Mieście, które wpisane jest na listę Dziedzictwa UNESCO. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę, z którą związana jest ciekawa legenda. Zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz, Dwór Artusa, Katedrę NMP, Bazylikę Katedralną, „Fontannę ze złotymi żabkami, „kamienice mieszczańskie z końca XIII-XVIII w., Dom Kopernika - przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma. Wysłuchaliśmy wielu legend związanych z Toruniem. Następnym etapem naszej wycieczki było planetarium. Obejrzeliśmy tu film pt. ”Kolorowy kosmos”, który dostarczył nam wielu wrażeń i wiedzy o kosmosie. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!