SP w Ryczywole

WYCIECZKA DO TORUNIA

Ocena 0/5

   Uczniowie klasy 3a, 3b i 3c 20 maja wybrali się na wycieczkę do Torunia. Środowy ranek powitał nas słoneczną pogodą, która towarzyszyła nam przez cały dzień. Po przyjeździe do Torunia udaliśmy się do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Aktywnie przyswajaliśmy wiedzę o nauce, technice, przyrodzie i kulturze. Samodzielnie odkrywaliśmy fascynujący świata nauki.
Następnie  wraz z przewodnikiem wybraliśmy się na spacer po Starym Mieście, które wpisane jest na listę Dziedzictwa UNESCO. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę, z którą związana jest ciekawa legenda.  Zobaczyliśmy  pomnik  Mikołaja Kopernika, ratusz, Dwór Artusa, Katedrę NMP, Bazylikę Katedralną,  „Fontannę  ze złotymi żabkami, „kamienice mieszczańskie z końca XIII-XVIII w., Dom Kopernika - przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma. Wysłuchaliśmy wielu legend związanych z Toruniem. Następnym etapem naszej wycieczki było planetarium. Obejrzeliśmy tu film pt. ”Kolorowy kosmos”, który dostarczył nam wielu wrażeń i wiedzy o kosmosie. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Galeria zdjęć

20260520_095244 20260520_095552 20260520_095621 20260520_095754 20260520_102610 20260520_103352 20260520_104259 20260520_105547 20260520_105622 20260520_111919 20260520_135238 20260520_135531 20260520_140731 20260520_141155 20260520_142129 20260520_143836 20260520_144152 20260520_155824 IMG-20260520-WA0001 IMG-20260520-WA0003
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności