„GRAJCIE DUDKI, A WESOŁO!”
26 maja 2026 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym spektaklu muzycznym pt. „Grajcie dudki, a wesoło!” przygotowanym przez Teatr Mozaika. Przedstawienie było wyjątkową podróżą do świata tradycji i muzyki ludowej. Dzieci poznały jeden z najstarszych instrumentów – dudy, ich budowę, brzmienie oraz znaczenie w kulturze Wielkopolski. Spektakl w ciekawy i angażujący sposób przybliżył uczniom dawne tradycje pasterskie oraz muzykę ludową naszego regionu. Barwna oprawa, muzyka na żywo oraz aktywny udział dzieci sprawiły, że spotkanie z teatrem było nie tylko interesującą lekcją kultury, ale również wspaniałą zabawą. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali dźwięków dud i chętnie uczestniczyli w proponowanych aktywnościach.
To było bardzo wartościowe i radosne wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Beata Kamińska


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!