Sobota, 09 grudnia 2023
Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
mgła
-0°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Ocena 0/5

Jest takie miejsce u zbiegu dróg, 
gdzie się spotyka z zachodem wschód...
nasz pępek świata, nasz biedny raj...
jest takie miejsce, taki kraj.

 

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i doniosłe święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia 10 listopada 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca 105 rocznicę odzyskania przez Polskę wolności.  

Podczas tej uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy, jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przypomniano daty najważniejszych wydarzeń, podkreślając wkład ich uczestników, a montaż słowno- muzyczny pozwolił zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Uroczystość ta wzbudziła w nas refleksje i uświadomiła, że należy pamiętać o Polakach, którzy poświęcili swoje życie, aby ratować naszą ojczyznę.

Podczas akademii tradycyjnie nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu”, podczas której cała społeczność szkolna odśpiewała hymn narodowy. Podkreśliło to jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego radosnego dnia.  

 

Natalia Dachtera 

 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.