WYCIECZKA KLAS TRZECICH
Dnia 26 maja br. uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami wybrali się na dwie wyjątkowe wycieczki. W pierwszej części tego wspaniałego dnia odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Obornikach. Mieli okazję z bliska zobaczyć wozy bojowe - ogromne samochody gaśnicze zrobiły na wszystkich piorunujące wrażenie. Strażacy zaprezentowali ich pełne wyposażenie. Uczniowie dowiedzieli się również, do czego służą poszczególne węże, pompy i specjalistyczne narzędzia hydrauliczne. Zobaczyli także, jak szybko strażacy muszą zareagować na wezwanie (czas zjazdu po słynnej rurze wywołał mnóstwo braw). W dalszej części dnia udali się na spotkanie z kadrą oraz podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wiardunkach. Głównym celem spotkania była integracja dzieci z osobami niepełnosprawnymi, poprzez wspólne zajęcia i zabawy. Na początku obejrzeli występ artystyczny przygotowany przez uczestników warsztatów. Przed emocjonującymi konkurencjami sportowymi wszyscy wspólnie usiedli do śniadania oraz słodkiego poczęstunku. Następnie pełni energii ruszyli do zmagań sportowych. Wspólne zabawy były wspaniałą okazją do wzajemnego wsparcia i budowania relacji. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy spędzić ten czas w tak życzliwym gronie.
Sandra Małecka

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!