SP w Ryczywole

POWITANIE WIOSNY W KLASACH I-III

Ocena 0/5

W pierwszy dzień wiosny!

W piątek  21 marca 2025 roku, oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny w naszej szkole. Jest  to doskonała okazja, aby uzmysłowić uczniom bogactwo, które niesie ze sobą budzącą się do życia przyroda. W klasach pierwszych, drugich i trzecich pojawiły się wiosenne dekoracje i tematycznie związane z tym świętem tablice, nie zabrakło również strojów w kolorach wiosennych. Wiemy też, że wśród popularnych zwyczajów związanych z tym dniem jest topienie lub palenie Marzeny. Tradycja związana z paleniem słomianej kukły jest praktykowana w wielu miejscach, a wywodzi się z kultury rdzennych mieszkańców Polski. Postać Marzanny symbolizowała boginię zimy oraz śmierci w której pozbywano się na rzecz cieplejszej pory roku. „Żegnaj zimo, witaj Wiosno".

 

Opracowały: Grażyna Rembacz Liliana Molewska

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności