SP w Ryczywole

WYCIECZKA DO POZNANIA

Ocena 0/5

Zwiedzamy stolicę Wielkopolski w ramach programu ,,Poznaj Polskę”, który został dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.                                                 

16 listopada o godzinie 8.15 klasy I-III wyruszyły na wycieczkę do Poznania. 180 uczniów zostało podzielonych na 4 grupy i wsiadło do 4 autokarów. Stolica Wielkopolski przywitała nas listopadową pogodą.

Poznań jest jednym z najstarszych i największych miast w Polsce. Stanowi centrum administracyjne, naukowe, gospodarcze i usługowe Wielkopolski. Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli ciekawi miejsc, które zostały wyznaczone do zwiedzania. Dwie grupy zaczęły swoją wędrówkę od Starego Rynku wizytą w Muzeum Powstania Wielkopolskiego, spacerem wąskimi uliczkami i podziwianiem kolorowych kamieniczek. Grupy trzecia i czwarta pojechały w tym samym czasie do Palmiarni gdzie zobaczyły bogatą kolekcję gatunków i odmian roślin egzotycznych ugrupowanych w szklanych pawilonach, w różnych temperaturach, naświetleniu i wilgotności dla celów wystawowych, dydaktycznych i naukowych. O godzinie 11.50 wszystkie grupy spotkały się przy Ratuszu, aby podziwiać w samo południe poznańskie koziołki. Następnie uczestnicy zmienili miejsca zwiedzania. O godzinie 14.00 cztery autokary zajechały na Cytadelę. Jest to najciekawszy park w mieście, chętnie odwiedzany przez Wielkopolan. W jednym z zachowanych budynków fortu mieści się Muzeum Wyzwolenia Miasta Poznania oraz ekspozycja ciężkiego sprzętu bojowego (wozy pancerne, samoloty, działa różnego typu). Przygoda z Wielkopolską zakończyła się powrotem do Ryczywołu o godzinie 17.00. 

 

Opracowanie: Joanna Stachowiak, Jolanta Matuszak

 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności