SP w Ryczywole

TRZECIE SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ "AFRYKA KAZIKA" W KLASIE 2C

Ocena 0/5

W marcu 2021 r. w ramach projektu edukacyjnego „Spotkanie z książką - poczytaj mi proszę’’ odbyło się trzecie spotkanie z książką napisaną przez Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika’’. Osobą czytającą była wychowawczyni klasy 2c, pani Beata Kamińska.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem wysłuchali trzech kolejnych opowiadań:

Król zwierząt
Podróżnik przedziera się przez las tropikalny, gdzie zastaje go noc. Spotyka lwa, który powala go na ziemię, ale zaraz ucieka.

Złotodajna rzeka
Kazimierz Nowak w dalszym ciągu idzie przez dżunglę. Dociera nad rzekę, gdzie wielu ludzi szuka złota. Rozmawia z tamtejszym inżynierem, który wręcza mu drogocenne kamienie, ale spotyka się z odmową.

Zupa
W jednej z mijanych wiosek Kazik jest świadkiem, jak jej mieszkańcy łapią szarańczę i gotują z niej zupę. Chcą poczęstować podróżnika, lecz ten odmawia. Gotuje sobie zupę z bananów i jajek.

Następnie klasa 2c zamieniła się w groźne zwierzęta, które można spotkać w Afryce.

Beata Kamińska

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności