SP w Ryczywole

SREBRNA SZTAFETA – POWIATOWE ZAWODY SPORTOWE W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Ocena 0/5

Początek października był pierwszą okazją do zaprezentowania swoich fizycznych, sportowych umiejętności na arenie powiatowej. Ponieważ w poniedziałek trzeciego października reprezentacja naszej szkoły udała się z opiekunami do Obornik na sztafetowe biegi przełajowe. Uczniowie pytają czasami jak dostać się do takiej reprezentacji lub czy dany uczeń może jechać na zawody? Takie pytania cieszą nauczycieli, gdyż są dowodem na zaangażowanie, dobre chęci i zainteresowanie z Waszej strony. Jednak by najpierw dostać się do grupy uczniów z których nauczyciele wybierają skład, a potem znaleźć się w tej reprezentacji należy uzyskiwać najlepsze wyniki w szkole. Jak każdy uczeń wie, wrzesień jest miesiącem w którym nauczyciele WF sprawdzają umiejętności lekkoatletyczne. Między innymi by wybrać tych najlepszych z najlepszych. Dlatego wszyscy, którzy już dostają się do takiej reprezentacji, powinni być z tego faktu dumni. Na poziomie szkolnym każdy z nich to złoty medalista. Zawody powiatowe to jednak jeszcze wyższa półka i tam jeszcze trudniej wywalczyć krążek jakiegoś koloru. Na poziomie szkół podstawowych drużyn z którymi przychodzi rywalizować w naszym powiacie nie brakuje. Najlepiej niech o tym świadczy fakt, że po przyjeździe na miejsce zawodów biegały jeszcze sztafety ponadpodstawowe w których rywalizowały tylko po trzy drużyny, natomiast w szkołach podstawowych od 5 nawet do 8 drużyn. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich wystawiła maksymalną ilość sztafet czyli 4 i były to kategorie:

- sztafeta dziewczęta 6 x 800m dzieci szkolne (uczennice klas 4-6);

Łata Lena

Grzybowska Maria

Erdman Monika

Mieczkowska Chwała Alicja

Grzechowiak Nadia

Furman Amelia

- sztafeta chłopcy 6 x 800m dzieci szkolne (uczniowie klas 4-6);

Adamczyk Kamil

Stepka Bartłomiej

Jasiński Jakub

Zając Mateusz

Kaczmarek Oliwer

Wysocki Miłosz

Przytuła Bartosz

- sztafeta dziewczęta 6 x 1000m młodzież szkolna (uczennice klas 7-8)

Lublińska Antonina

Grabowska Gabriela

Skrzypek Karolina

Kłos Sandra

Bartol Magdalena

Jęśko Zuzanna

Kledzik Natalia

- sztafeta chłopcy 6 x 1000m młodzież szkolna (uczniowie klas 7-8);

Błaszkiewicz Jędrzej

Cybort Jakub

Cybort Patryk

Wilhelm Hubert

Mucha Ksawery

Koszny Wiktor

Jasiński Jacek

 

Ponieważ w tym dniu warunki atmosferyczne były niesprzyjające, organizator zawodów podjął decyzje o starcie jednocześnie kilku sztafet. Spowodowało to na starcie nieco zamieszania i ścisk na linii startowej, ale wszyscy zawodnicy poradzili sobie profesjonalnie z tym problemem. Jako pierwsi w bój ruszyli zawodnicy starsi czyli „młodzież szkolna”, zarówno dziewczyny jak i chłopcy. W tej kategorii wiekowej, drużyna męska zajęła II miejsce i zdobyła srebrne medale, drużynie żeńskiej niestety nie udało się znaleźć w strefie medalowej. W kategorii „dzieci szkolne” start również był wspólny dla dziewcząt i chłopców. Dlatego jednocześnie na trasie znalazło się aż 13 drużyn. Ta ilość sprawiła mały tłok w strefie zmian. Sytuacja ta wymagała zachowania szczególnej czujności w tym miejscu trasy, bo niejednokrotnie trzeba było wymijać tam innych zawodników. Niestety w tej kategorii nie udało się wywalczyć medali pomimo wielkiego wysiłku i poświęcenia.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności