SP w Ryczywole

KLASA 2B I 3A NA WYCIECZCE W POZNANIU I W BORÓWCU

Ocena 0/5

„Wszechświat, który nas otacza, jest niezwykły i arcyciekawy.  
Poznawanie go to wielka wędrówka i niesamowita frajda”

 

Uczniowie klas 2b i 3a udali się 6 czerwca na wycieczkę do Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo- Technologicznego UAM.

Laboratorium Wyobraźni to centrum nauki, w którym można się przekonać, że nauka wcale nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie- może być wspaniałą przygodą. Taki był też cel naszej wycieczki- rozwijanie wyobraźni, rozbudzanie ciekawości świata, zainteresowanie naukami ścisłymi i przyrodniczymi.

I to się udało- dzieci wyszły z warsztatów, w których brały udział zachwycone.

Następnie pojechaliśmy w miejsce, gdzie znajduje się świat w miniaturze- Makieta Borówiec. To co zobaczyliśmy w Borówcu pod Poznaniem wprawiło dzieci w osłupienie. Makieta to gigantyczne miasto w miniaturze, po którym kursują dziesiątki pociągów i pojazdów, a całość dopełnia kolejne kilkaset budynków i obiektów, pięknie podświetlanych i niesamowicie szczegółowych.

Było super!!!

          

Opracowanie: J. Stachowiak, J. Matuszak

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności