SP w Ryczywole

DRUGIE SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ W KLASIE 2C ,,AFRYKA KAZIKA’’ ŁUKASZ WIERZBICKI

Ocena 0/5

29 stycznia 2021 r. w ramach projektu edukacyjnego ,,Spotkanie z książką – poczytaj mi, proszę’’ odbyło się w klasie 2c drugie spotkanie z książką. Tym razem w podróż do Afryki zabrała nas pani Magdalena Jaśkiewicz, mama naszej koleżanki Julki.

Poznaliśmy następujące opowiadania: ,,Ciemne okulary’’, ,,List znad Nilu’’, ,,Tajemnicze bębny’’. Dowiedzieliśmy się z nich,  że na pustyni koniecznie należy nosić okulary przeciwsłoneczne,  ponieważ tak intensywne  słońce może doprowadzić do utraty wzroku. Już wiemy, że Egipt leży nad rzeką Nil i właśnie tam Kazik postanowił napisać list do swojej rodziny. Poznaliśmy mieszkańców  plemienia afrykańskiego Szilluków, którzy  zaprosili naszego Kazika do swojej wioski oraz dowiedzieliśmy się, że plemiona afrykańskie przekazują wiadomości   na duże odległości za pomocą ,,tam tamów’’, czyli bębnów.

My też postanowiliśmy zabawić się w przekazywanie informacji na odległość  bawiąc się w ,,głuchy telefon’’. Zabawa była bardzo ciekawa i wesoła.


Beata Kamińska

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności