SP w Ryczywole

ANDRZEJKI W KLASACH DRUGICH I TRZECICH

Ocena 0/5

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

W naszej szkole w dniach 29-30 listopada odbyły się klasowe andrzejki. Kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, podtrzymywaliśmy tradycję. Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii.  Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu nie było końca, a do domów wróciliśmy pełni wiary, że spełni nam się to, co wywróżyliśmy sobie w ten magiczny dzień. 

 

Marlena Rejniak

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności