SP w Ryczywole

6 STYCZNIA 1919 - 6 STYCZNIA 2025

Ocena 0/5

"Krwawy bój się toczy,
Już się wróg poddaje,
Wielkopolska ze swych mroczy
Wolna zmartwychwstaje".

 

Takim dniem "zmartwychwstania" - przejęcia władzy w Ryczywole przez Polaków stał się 6 stycznia 1919 r. Tego dnia Powstańcy Wielkopolscy zdobyli też lotnisko Ławica w Poznaniu.  Bohaterowie tych wydarzeń - Powstańcy Wielkopolscy są Patronem naszej szkoły.

6 stycznia 2025 r. w Ryczywole odbyły się obchody rocznicowe: msza święta w intencji Tych, którzy na przełomie 1918/1919 r. walczyli o wolność Wielkopolan i przyłączenie "kolebki" państwa polskiego - Wielkopolski do odradzającej się, po latach zaborów, Polski oraz uroczystość patriotyczna przy pomniku na cmentarzu parafialnym. Uczestniczyli w nich: poczet sztandarowy naszej szkoły, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz dyrekcja szkoły.

 

Iwona Kowalska

Galeria zdjęć

472550305_122157334844319215_6789450943220568520_n 472263423_122157336194319215_6212870889475130936_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności