SP w Ryczywole

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Ocena 0/5

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Święto narodowe 11 listopada wprowadziła ustawa Sejmu w 1927 roku. Dzień ten pozostawał oficjalnie świętem państwowym do roku 1944. Rok później komunistyczne władze ustanowiły święto 22 lipca - w rocznicę ogłoszenia manifestu Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego. Dzień ten pozostawał świętem państwowym w PRL. Święto 11 listopada zostało przywrócone przez Sejm w 1989 roku. Dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia, oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą - swoje życie. Obchody 11 listopada to właśnie nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. To nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodów.

Aby oddać hołd wszystkim, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą ojczyznę uczniowie naszej szkoły śpiewali i recytowali patriotyczne utwory.

W drugiej części spotkania finaliści szkolnego konkursu recytatorskiego, zaprezentowali fragmenty najbardziej znanych wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Było to zwieńczenie ogólnopolskiego projektu BACZYŃSKI, do którego dołączyła nasza szkoła. W ten sposób uczciliśmy setne urodziny tego wielkiego poety.

 

 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności